Ogłoszenia Parafialne 01.03.2020

Ogłoszenia 1 marca I Niedziela Wielkiego Postu

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca -po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i procesja.

– Dziś w modlitwie pamiętajmy o żołnierzach wyklętych , którzy występując przeciw  wschodniemu okupantowi ponieśli śmierć .

– Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście :Gorzkie żale w niedziele o 16.30 ; droga krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30 a dla dorosłych i młodzieży o 18.00 Zapraszamy do uczestnictwa. 

– We wtorek o 18.00 na plebanii – konferencja przed chrzcielna dla rodziców , chrzestnych którzy w najbliższym czasie przyniosą dzieci do chrztu.

– W pierwszy piątek miesiąca od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami .Od 16.00 możliwość spowiedzi.  W  sobotę o 8.00 msza święta i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

– W przyszłą niedzielę po mszy o 10.00 spotkanie rodziców dzieci klas trzecich.

– Zbliża się data 7 czerwca /niedziela / dzień beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego , który jest Patronem Zespołu Szkół w Latowiczu. Wspólnie ze Szkołą chcemy pielgrzymować na tę uroczystość . Proponujemy wyjazd autokarem. Chcący uczestniczyć w uroczystości powinni mieć wejściówki – dlatego prosimy o deklarowanie udziału .W Szkole zapisy u wychowawców lub w Parafii w zakrystii. Zapisy do 10 marca – po tej dacie zwrócimy się do organizatorów o potrzebną ilośc wejściówek.

– Przypominamy ogłoszenie sprzed tygodnia – osoby zainteresowane zabraniem drewna z wycinki na cmentarzu zgłaszają się do zakrystii.

– Firma Pana Michała Wójcika zakończyła prace umacniające konstrukcję wieżyczki naszego kościoła . Prosimy o kwartalne wiosenne ofiary od rodzin i za nie dziękujemy .

-Ks. Proboszcz dziękuje Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych za wspólne  zorganizowanie balu. Podziękowanie w szczególności kieruje do Pani Jolanty i  całego zespołu GOPS. Uczestników balu zachęca do jednego :żeby świadczyli przed innymi ,że można się bawić bez alkoholu.

– Świątynię do liturgii przygotowali: Faustyna Łodyga , Ewa Łodyga , Magdalena Kesner, Andrzej Mućko , Kazimiera Zwierz, Barbara Zwierz . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu prosimy rodziny ze Stawku.