Ogłoszenia Parafialne 09.02.2020

Ogłoszenia 9 luty V Niedziela Zwykła

-We wtorek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Podczas mszy świętych o 7.00 i 8,00 przeżywając światowy dzień chorego będziemy się modlić w intencji chorych. 

– W piątek 14 lutego będziemy przeżywać odpust świętego Walentego. Msze święte o :8.00 ;12.00 – główna i 17.00 . Mszy o 12.00 będzie przewodniczył ks. dr Robert Ogrodnik. Zwykle odpust w Parafii poprzedza tzw. nabożeństwo 40 godzinne. Jako przygotowanie do odpustu proponujemy -wersję trochę skróconą- jednodniową  modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem w środę 13 lutego .Po mszy świętej o 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 18.00 . Zachęcamy do adoracji – do bycia z Panem w miarę możliwości. Prośba do wszystkich – ale szczególnie do kół żywego różańca-na stoliku za ławkami możemy się wpisać by w określonym czasie adorować Pana ta aby zapewnić ciągłość  adoracji .

– Drugą niejako częścią  naszego świętowania po odpuście przesuniętą w czasie bo 22 lutego pod patronatem św. Walentego będzie bezalkoholowy  bal  karnawałowy Zaproszenia-wejściówki możemy  nabywać  w zakrystii lub w ciągu tygodnia w Gminie. 

–   Zbiórka dla liturgicznej służby ołtarza; bielanek , scholi , ministrantów  wyjeżdżających  na lodowisko we wtorek  11 lutego przed kościołem o 8.00. Powrót około 12.00.

– Rodziny , które z różnych przyczyn nie mogły spotkać się z nami w czasie kolędy mogą umówić się na wizytę duszpasterską w zakrystii.

– Zachęta do Parafian z Wężyczyna , Walisk , Kamionki – do korzystania  usługi firmy Rapit  . Wznawia przewożenie  Parafian na mszę o godz, 12.00 . Bus będzie jeździł następującą trasą i zatrzymywał się na przystankach ; w Wężyczynie o 11.20; W Waliskach o 11.30 ; w Kamionce o 11.40. Tam  zawróci i przywiezie do kościoła. Po mszy świętej odwiezie uczestników. Zapraszamy do korzystania

– Za tydzień po mszy świętej o 12.00 w salce na plebanii spotkanie ks. Proboszcza z kandydatami do rady parafialnej . Zaprasza ks. Proboszcz.

 -Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy -wyłożonego na stoliku za ławkami. Możemy  również nabyć książkę ;Wszystko o dekalogu -czyli 10 przykazaniach składając dowolna ofiarę.

– Za tydzień prze świątynią zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas w  naszej Diecezji.

-Świątynię do liturgii przygotowała druga grupa rodzin z Wężyczyna :Teresa Zagórska , Urszula Gajowniczek, Agnieszka Śluzek , Renata Stosio. Dziękujemy za sprzątanie świątyni , ułożenie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy trzecią grupę z Wężyczyna.