Ogłoszenia Parafialne 20.10.2019

Ogłoszenia 20 października XXIX Niedziela Zwykła

Dziś o godz. 9.00 na plebanii  spotkanie informacyjne dla uczestników i zainteresowanych  pielgrzymką do Gruzji i Armenii w przyszłym roku. O 16.00 – również  na plebanii  pierwsze spotkanie z cyklu dla małżonków i rodziców -temat :Pięć języków miłości. Dołączyć mogą osoby , które nie zgłosiły się telefonicznie .Zapraszamy.

– Dziś przed świątynią po mszy  świętej zbiórka na leczenie Teosia Górskiego.

– W piątek po różańcu o 16.30 próba scholi . Zaraz po próbie  proponujemy  naukę gry na gitarze dla chętnych. W sobotę o 9.30 spotkanie formacyjne dla wszystkich bielanek

– Dziękujemy za jesienne , kwartalne ofiary od rodzin na spłatę pożyczek za wykonany remont dachu.

– Wszystkim , którzy przekazali płody ziemi na Seminarium albo też ofiary bardzo dziękujemy. Zbiórka trwa do końca października .

  – Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Tak jak rok temu proponujemy zgłaszanie zmarłych do modlitwy : mszy świętej zbiorowej  w czasie oktawy od 1-8 listopada o 17.00 ; wypominki  roczne w niedziele przed mszą o 12.00 oraz jednorazowe czytane na cmentarzu nowym 1 listopada i 2 listopada na starym. Kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.

– Apel -prośba – prosimy wszystkich mających groby na cmentarzach o rozsądek i umiar w przygotowaniu grobów bliskich w te dni. Zastanówmy  się nad sensem naszej obecności na cmentarzach .Spróbujmy ograniczyć ilość zapalanych zniczy , stawianych kwiatów -może uda się zrezygnować z kładzenia sztucznych wiązanek z troski o naszą ziemię na korzyść żywych kwiatów. Przypominamy i prosimy o segregację i oddzielanie sztucznych śmieci od naturalnych przy pojemnikach.

-Świątynie do liturgii przygotowali: Monika i Jakub Kaczorek . Dziękujemy za sprzątanie , ułożenie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy rodziny z ul. Kościuszki.

-W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby :śp. Justyny Osiak i Ludwika Bajera.