Ogłoszenia Parafialne 27.10.2019

Ogłoszenia 27 października XXX Niedziela Zwykła

W piątek 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o g.8.00 ,10.00 i 17.00 .Po mszy o g.10.00 procesja na nowy cmentarz -tam nabożeństwo za zmarłych  podczas którego będziemy polecać zgłoszonych w wypominkach. Nie ma mszy na cmentarzu. W sobotę 2 XI wspomnienie wszystkich wiernych  zmarłych tzw. dzień zaduszny- msze podobnie ; g.8.00 ,10.00 i 17.00. Po mszy świętej o 10.00 procesja na stary cmentarz i tam modlitwa za zmarłych zgłoszonych w wypominkach  . Ze stolików za ławkami  możemy wziąć kartki i wpisać naszych zmarłych Przypominamy że oprócz jednorazowych wypominek na cmentarzach możemy dołączyć naszych zmarłych do modlitwy we mszy świętej zbiorowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych oraz do wypominek rocznych w niedzielę przed mszą o 12.00 . Począwszy od 1 XI do 8 XI możemy codziennie uczestnicząc we mszy o 17.00 uzyskiwać odpusty i ofiarować za naszych zmarłych. Warunki uzyskania odpustu; stan łaski uświęcającej, komunia święta , nawiedzenie cmentarza; modlitwa w intencjach Papieża.

– W pierwszy piątek możliwość spowiedzi od 16.30. Chorych odwiedzimy 8 listopada w piątek . Prosimy o zgłaszanie chorych , którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy. W pierwszą sobotę po mszy o 8.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W pierwszą niedzielę  po mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja w kościele. Zapraszamy jako asystę szczególnie dzieci rocznicowe ,by przyszły w strojach.

– Pierwszego listopada ul. Kuźniarskiego będzie zamknięta w godz. 11.00 -11.45.

-Informacja z Gminy” W związku z przebudową ul. Kuźniarskiego w Latowiczu, w dniach 28 i 29 października (poniedziałek i wtorek) ulica będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Objazd do Dąbrówki przez Latowicz, Waliska, Wężyczyn. Objazd z Dąbrówki do Latowicza, przez Wężyczyn i Waliska”

-Dziękujemy za kwartalne ,jesienne ofiary od rodzin na spłatę pożyczek za remont  dachu. Dziękujemy za przekazywanie na rzecz Seminarium płodów  ziemi i ofiar.

-Ks. Proboszcz prosi o zgłaszanie się osób lub grup do wycinki świerków. Jeśli trudnością , by tę pracę podjąć  jest ilość gałęzi i problem co z nimi zrobić? to zostanie wskazane miejsce gdzie je będzie można wywieźć.

-Świątynię do liturgii przygotowali: Mirosława Czesława Świątek ,Joanna Michał  Łukasz Wolscy ,Patrycja Sołoducha ,Wiesława Szeląg, Renata Piskorz, ,Zofia Wiśniewska ,Ala Bielicka , Anna Sławomir  Światek Ewa Wronowska, Gabrysia Urbańska. Dziękujemy za sprzątanie , ułożenie kwiatów, szczególnie dziękujemy za wywiezienie śmieci organicznych. W tym tygodniu zapraszamy również rodziny z ul. Kościuszki.