Ogłoszenia Parafialne 6.10.2019

Ogłoszenia 6 października XXVII Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca -nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu z procesją po mszy o 10.00.

-Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwa  różańcowe o 16.30  msze zaraz po różańcu czyli ok.17.00- w niedziele różaniec o 16.30. W pon; śr. pt. różaniec współprowadzić będą dzieci – w pozostałe dni  koła różańcowe. Dzieci   otrzymują obrazki. Na tablicy ogłoszeń plan nabożeństw tzn .intencje na poszczególne dni i współprowadzący . Zapoznajmy się z nim. Starajmy się wielkodusznie odpowiadać  Maryi na jej prośbę o modlitwę różańcową – w kościele i naszych domach.

– W piątek po różańcu próba scholi. W sobotę o 10.00 ministrantów Szkoły Podstawowej i kandydatów na ministrantów.

– Zapowiedzi: Krzysztof Jaroń kawaler parafii tutejszej i Anna Barbarczyk panna parafii Wniebowzięcia  NMP w Parysowie.

– W przyszłą niedzielę 13 października  o 16.30 nabożeństwo fatimskie -czyli modlitwa różańcowa  z procesją wokół kościoła.

– Za tydzień niedziela  papieska. Będziemy się modlić za wstawiennictwem świętego JPII  za Polskę . Po mszach świętych zbiórka do puszek na fundację wspierającą edukację młodzieży pochodzącą  z ubogich rodzin.

– Przy naszej parafii  w salce na plebanii odbędzie się cykl spotkań dla małżeństw , rodziców mogących być inspiracją w przeżywaniu powołania małżeńskiego i rodzinnego.  Oto niektóre  tematy: Pięć języków miłości; Kryzysy w związku, Jak słuchać i mówić do dzieci, Być mamą , być tatą. Spotkania poprowadzi -Mgr Agnieszka Zarzecka pedagog , formator  małżeństw ,żona ,mama. Spotkania będą się odbywały w niedziele o 16.00 -pierwsze  20 X . Zainteresowani proszeni są o telefoniczne zgłoszenie udziału. Szczegółowe informacje  na plakacie w gablocie. Zapraszamy.

– Zbiórka na Seminarium-zwyczajem lat ubiegłych możemy wesprzeć nasze Seminarium dzieląc się plonami ziemi. Ziemniaki , warzywa możemy przywozić do pomieszczenia na terenie przyplebanijnym.

– Serdeczne podziękowania składamy rodzinom ,które w minioną niedzielę złożyły kwartalne -jesienne ofiary na spłatę pożyczek za wykonany remont dachu. Bóg zapłać .

-Tydzień temu odbyła się dwudniowa autokarowa pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Ks. Proboszcz dziękuje uczestnikom za ten czas szczególnie za wspólną modlitwę  zawierzenia naszej Parafii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Krakowie -Łagiewnikach. Serdeczne podziękowanie za zorganizowanie pielgrzymki dla Pani Mirosławy Świątek i przekazanie ofiary od pielgrzymów -Bóg zapłać.

-Świątynię do liturgii przygotowali :Grzegorz Arkadiusz Cezary Serwatka, Zdzisław Żelazowski, Dariusz Aneta Ewelina Kaczorek, Anna Mariusz Skarżyńscy, Agnieszka Kurzyp, Elżbieta Wioleta Julia Radzio. Dziękujemy za sprzątanie świątyni ,ułożenie kwiatów i troskę o cmentarze. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny z ul. Willowej od skrzyżowania z Siedlecką do numeru 23.