Ogłoszenia Parafialne 08.01.2023

Ogłoszenia 8 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego

Dziś po mszy o 10.00 spotkanie opłatkowe przedstawicieli wiosek. Za tydzień po mszy o 10.00 na plebanii spotkanie opłatkowe kół różańcowych.

– Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. W roku liturgicznym są okresy mające własny charakter –oprócz nich pozostają 33-34 tygodnie w które nie obchodzi się szczegółowej tajemnicy Chrystusa ale wspomina się całe misterium Chrystusa zawłaszcza w niedziele ten czas nazywa się okresem zwykłym.

– Przypominamy i zapraszamy narzeczonych , ale też innych zainteresowanych  – po feriach w niedziele o 18.00 będzie sie odbywał kurs przedmałżeński- zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

– W piątek o 17.00 próba scholi -zapraszamy dzieci do wspólnego chwalenia Pana Boga śpiewem.

– Przebieg kolędy w tym tygodniu; ;w poniedziałek 9 I Strachomin od rzeki do Pana Grzegorza Gajowniczka; po południu od 16.00 ul. Kościuszki tylko po jednej stronie od Latpolu; we wtorek 10 I od 9.00 Strachomin kolonie i Strachomin wieś od Latowicza; od 16..00 pozostała cześć ul. Kościuszki od mostu ; w środę 11 I od 9.00 Chyżyny od numeru 1 do 23; w czwartek 12 I od 9.00 pozostała cześć Chyżyn; od 17.00 ul. Ogrodowa; w piątek 13 I od 9.00 Dębe Małe -kołaczki i Podstawie; od 16.00 ul. Grundowa od strony Świdra  ; w sobotę 14 I od 9.00 Dębe Małe. Przed południem proszę przyjeżdżać po księdza na 9.00 Bardzo dziękujemy za ofiary składane na remont dachu kościoła.

-Świątynię do liturgii przygotowali ;Katarzyna Reda , Marek Krawczyk , Elżbieta Dziugieł , Monika Rogala, Magdalena Szewczyk , Aleksandra Bajsztok ,Hanna Listopad , Małgorzata Gajowniczek , Bożena Gajowniczek , Jadwiga Świątek , Małgorzata Chmielewska , Bożena Kozicka . Dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu prosimy pierwszą grupę z Redzyńskiego .

– Apel -prośba o odpowiedzialność  za porządek na cmentarzach. Segregujemy śmieci-oddzielamy plastiki od śmieci naturalnych -szczególnie kwiaty doniczkowe .  .

– W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Darii Gągol  .