ogłoszenia

Ogłoszenia 12 września XXIV Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają : poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma ; wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – msze święte o 7.00 i 17.00 ;środę wspomnienie N M Panny Bolesnej ;czwartek  wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana; piątek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Bpa; sobotę święto św. Stanisława Kostki -Patrona Polski.

-Dziś 12 września o godz. 18.00 na plebanii spotkanie informacyjne dla małżeństw zainteresowanych propozycją spotkań formacyjnych  w ramach ruchu Kościoła Domowego

– W tym tygodniu rodzice dzieci klas trzecich w godzinach kancelarii mogą zgłaszać je na  przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych.

– W piątek o 17.00 kolejna próba scholi – zapraszamy dzieci pragnące dołączyć  do tej potrzebnej posługi w naszej wspólnocie. 

– W sobotę na plebanii  o 9.30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

– Na 18 września /sobotę/proponujemy pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium M. B. Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie uczestnictwa do ks. Proboszcza -do czwartku. Msza święta w intencjach pielgrzymów  będzie około 12.00 -więc mogą dołączyć inne osoby np. dojechać samochodem.

– Zapowiedzi :Przemysław Kraszewski kawaler Parafii tutejszej i Kamila Bryłka panna Parafii Wniebowzięcia N M Panny w Parysowie.

– W naszej Parafii powstaje męska drużyna różańcowa – zachęcamy mężów , ojców do wspólnej modlitwy . Jest też kilka żon , mam ,które pragną tworzyć kolejne koło różańcowe , by modlić się wspólnie w intencji swych rodzin. Jeśli chodzi o koło żeńskie to, zainteresowane osoby zgłaszają się do Pani Basi -numer telefonu w gablocie. .Mężowie proszeni są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

-Świątynię do liturgii przygotowały :Agnieszka Śluzek , Kazimiera Sęktas , Małgorzata Sabak , Barbara Kozicka, Agnieszka Dąbrowska. Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. W tym tygodniu zapraszamy pierwszą grupę z Walisk.                                                                                                                                       

– Ogłoszenie Wójta Gminy -kartka

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ignacego Gajowniczka. Polecajmy go wstawiennictwu Maryi.