Ogłoszenia Parafialne 27.09.2020

Ogłoszenia 27 września XXVI Niedziela Zwykła

– Dziś po mszy o 12.00 o godzinie  13.00 odbędzie się w naszej świątyni koncert polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego The Time Quartet w ramach Powiatowego Przeglądu Muzyki Polskiej. Organizatorem koncertu jest fundacja “Czas Sztuki”. Zapraszamy

– W tygodniu przypadają: we wtorek święto poświęcenia Bazyliki katedralnej w Warszawie-Pradze; w środę wspomnienie św Hieronima Doktora Kościoła; czwartek św. Teresy od Dzięciątka Jezus ;piątek św. Aniołów Stróżów ;sobotę świętych Archaniołów Michała Gabriela Rafała

– W czwartek rozpoczynamy październik- miesiąc różańca. W dni powszednie nabożeństwa  różańcowe o 16.30  msze zaraz po różańcu czyli ok.17.00- w niedziele różaniec o 16.30.W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wyjątkowo po mszy o 8.00. W pon; śr. pt. różaniec współprowadzić będą dzieci – w pozostałe dni  koła różańcowe. Na tablicy ogłoszeń plan nabożeństw tzn .intencje na poszczególne dni i współprowadzący . Zapoznajmy się z nim. Starajmy się wielkodusznie odpowiadać  Maryi na jej prośbę o modlitwę różańcową – w kościele i naszych domach.

– W pierwszy piątek miesiąca o  16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu -możliwość spowiedzi .W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi  po mszy o 8.00. W niedzielę po mszy o 10 .00 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu i procesja wokół świątyni zapraszamy asystę .

-Za tydzień ofiary przeznaczone są na Dom Świętej Siostry Faustyny

-Wójt Gminy informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie *gminy/miasta.

Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.

– W minionym tygodniu odbyły sie pogrzeby śp. Danuty Dzięcioł i Wiesławy Walewskiej -polecajmy je Bożemu Miłosierdziu