Apel ks. Proboszcza!

Apel ks. Proboszcza!

   Moi drodzy!

 Bardzo mi Was brakowało dziś 15 marca jako uczestników niedzielnej Eucharystii -myślę ,że ks. Andrzejowi również.. Chcę się z Wami podzielić wewnętrznym przynagleniem- otóż Biskupi zachęcają wszystkich Polaków do modlitewnej różańcowej łączności  codziennie o 20.30. Tak jak obiecaliśmy w ogłoszeniach my tzn . ja , ks. Andrzej , s. Ewa codziennie od jutra 16 marca o tej godzinie adorować Pana w Najświętszym Sakramencie modląc się na różańcu. To przynaglenie to modlitwa o miłosierdzie Boże -ustanie rozprzestrzeniania się wirusa w naszej Ojczyźnie .Jednak w naszej sytuacji  ,gdy mamy  M. Bożą Latowicką możemy coś jeszcze dodać: za jej wstawiennictwem  prosić , by nikt spośród  naszej wspólnoty parafialnej  nie zachorował.  Skąd to przynaglenie? S. Ewa przypomniała  mi zdarzenie z XVII wieku. Gdy przyniesiona przez Kozaków epidemia cholery, dziesiątkowała ludność Mazowsza, zbliżając się do Warszawy-samorządowe władze Warszawy (magistrat, warszawscy rajcowie) nie chcąc czekać biernie na rozwój wydarzeń, zmobilizowane przez ks. Orsellego oficjalnie powierzają stolicę Matce Bożej Łaskawej „Poskromicielce zarazy”, błagając o uśmierzenie „morowego powietrza”. W błagalnej procesji ku czci Madonny Łaskawej wzdłuż murów i bram miasta przy śpiewie suplikacji i biciu dzwonów uczestniczy cała ludność Warszawy z rajcami na czele. Od chwili procesji nie odnotowano żadnego zgonu z powodu epidemii w okolicach i na przedmieściach Warszawy. Zaraza po prostu wygasła. Historia jest nauczycielką życia. Dlatego też z gorącą prośbą zwracam się do wszystkich Parafian rodzin , dorosłych , młodzieży , dzieci podejmijcie w łączności  z nami gdy będziemy adorowąć  Pana w naszej świątyni  modlitwę różańcową poprzez wstawiennictwo M. Bożej Latowickiej. Niech w każdym domu znajdzie się co najmniej  jedna osoba która o 20.30 zaproponuje modlitwę domownikom – będę się modlił o jak najwięcej takich osób i o to by słyszący to zaproszenie potrafili zrezygnować wtedy z oglądania telewizji , wyłączenia innych mediów. Do jutra proszę wszystkich abyście wykorzystywali te media , komunikatory do zachęcania , zapraszania sąsiadów znajomych . Zapalmy wtedy w naszych domach gromnice. Wierzmy Chrystusowej obietnicy ;” Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdziedwaj albo trzej zebrani w imię moje tam ja jestem pośród nich”

 Niech Was błogosławi i strzeże Dobry i Miłosierny Bóg.

Matko Boża Latowicka ,módl się za nami

                                  ks. Bogusław 

                                  Wasz Proboszcz