Ogłoszenia 8.09.2019

Ogłoszenia 8 września XXIII Niedziela Zwykła

– W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego . Msze święte o 7.00 i 8.00. O godz. 20.00  łącząc się z akcją “Polska pod krzyżem” koło Włocławka -spotkajmy się pod naszym krzyżem misyjnym , by uwielbić naszego Pana i Zbawcę , by powierzać siebie i naszą Ojczyznę- przynieśmy świece .

– Od jakiegoś czasu w środy modlimy sie za wstawiennictwem Matki Bożej Latowickiej przynosząc intencje. Od najbliższej środy nabożeństwa będziemy rozpoczynać o 17.00 .

– W piątek o 17.00 na plebanii próba dziecięcej scholi -zapraszamy dzieci ,które chciałyby dołączyć i śpiewem chwalić Pana Boga.

– W sobotę 14 września o 8.00  spod plebanii wyruszymy na pielgrzymkę rowerową do Mokobód i Budziszyna. Dziś o godz. 16.00 spotkanie informacyjne o pielgrzymce  i  trening ok.40 kilometrowy . Zapraszamy .

– Zapowiedzi : Wojciech Reda kawaler parafii tutejszej i Paulina Sitkowska panna parafii M. B. Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej; Monika Wojtakowska  panna parafii Matki Odkupiciela w Radomiu i Radosław Reda kawaler parafii tutejszej; Łukasz Kępka kawaler parafii św. Stanisława Bpa w Siennicy i Beata Szeląg panna parafii tutejszej.

– W środę i sobotę odbyły się spotkania ks. Proboszcza z dziećmi III klas i ich rodzicami . Zgłosiło  się 38 rodzin ,które rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie dzieci  do sakramentów; pokuty i Eucharystii. ks. Proboszcz dziękuje za te spotkania dzięki , którym mógł poznać dzieci i rodziny . Otaczajmy te rodziny modlitwą , aby jak najlepiej wykorzystały czas duchowego przygotowania dzieci. Należy  wyrazić ubolewanie ,że jak dotąd na przygotowanie do sakramentów  nie zgłosiła się żadna z  rodzin , których dzieci chodzą do szkół w Wielgolesie lub Jeruzalu. Szkoda ,że dla rodziców parafialna wspólnota i własny kościół nie są ważniejsze niż przejściowa bądź co bądź grupa koleżanek i kolegów.

– W minioną niedzielę wpłynęły od rodzin kolejne kwartalne  ofiary na spłacenie remontu dachu – wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać. Informowaliśmy wcześniej ,że konieczne będzie wzięcie pożyczki z Banku. by zapłacić faktury. Bardzo dziękujemy Bankowi za życzliwość , jednak znalazły się osoby ,które pożyczyły lub obiecały pożyczyć w sumie ponad  200 tysięcy złotych – dziękujemy bardzo.                                                                                                                                 – Za tydzień na mszy o 10.00 poświęcenie przyborów szkolnych.                  Również za tydzień na mszy świętej o 10.00 modliła będzie z nami schola z parafii Bł. Honorata w Chrośli – wspólnoty w której posługiwał ks. Proboszcz. Po mszy świętej zaśpiewają kilka piosenek. zapraszamy. 

-Z planów dalszych :W dniach 15-22 września 2020 roku proponujemy   pielgrzymkę  do Gruzji i Armenii. Informacje na ten temat u ks. Proboszcza.

-Świątynię do liturgii przygotowali : Halina Wiśniewska , Janina Reda , Anna Małgorzata Odziemczyk, Justyna Agata Osiak , Halina Kucińska , Jerzy Reda Andrzej Osiak. Bardzo dziękujemy za sprzątanie świątyni , ułożenie kwiatów  i troskę o cmentarze. W tym tygodniu zapraszamy pozostałą część rodzin z ul. Grundowej.

– Dziś pierwsza niedziela miesiąca -po mszy o 10.00 nabożeństwo  adoracyjne ii procesja . Dziś też w 80 rocznicę napaści Niemiec na Polskę rozlegną się dzwony

– Po mszy świętej zbiórka do puszek na katolicki ośrodek adopcyjny.

– Jutro msze święte na rozpoczęcie  roku szkolnego ;dla szkoły w Latowiczu o 9.00 ;dla szkoły w Iwowem o 10.00 . Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla dzieci ,nauczycieli , i rodziców – zapraszamy .

– We wtorek o 18.00 na plebanii konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych ,którzy w najbliższym czasie przyniosą dzieci do chrztu.

– W pierwszy piątek miesiąca od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi – o 17.00 msza święta . Do uczestnictwa w tej mszy  zapraszamy scholę . Dzieci które się spowiadają mogą przyjść trochę wcześniej . Po mszy świętej krótkie spotkanie w salce dla scholi. 

– W pierwszą sobotę o 8.00 msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

-Zapowiedzi :Wojciech reda kawaler parafii tutejszej i Paulina Sitkowska panna parafii M. B. Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej.

– Za tydzień o 16.00 trening dla osób pragnących pielgrzymować na rowerach 14 września do Mokobód i Budziszyna -zapraszamy.

– Informacja dla rodziców dzieci klasy trzeciej: Ks. Proboszcz zaprasza oboje rodziców -w miarę możliwości  i dzieci do kancelarii . Chodzi o zgłoszenie dziecka do przygotowania bezpośredniego do sakramentów. I tak w tę środę lub przyszłą w ramach kancelarii od 17.00 -19.00 rodziców i dzieci chodzących do szkół w Jeruzalu, Wielgolesie i Iwowem. W sobotę od 9.30 rodzice i dzieci klasy III A ze szkoły w Latowiczu i od 11.30 klasy IIIB.

– W dniach 28 -29 września proponujemy dwudniową pielgrzymkę; Jasna Góra , Wadowice , Kalwaria Zebrzydowska , Kraków – Łagiewniki. Informacje u P. Mirosławy

– Serdeczne  podziękowania kierujemy do rodzin , które złożyły ofiary na spłatę remontu  dachu świątyni  w minioną niedzielę. Dzięki sierpniowym ofiarom i 100 tysięcy dotacji z Urzędu Marszałkowskiego która wpłynęła w minionym tygodniu zbliżamy się do połowy potrzebnej sumy-Bóg zapłać .Ze stolików  za ławkami możemy wziąć kartki z numerem konta bez prowizji.

– Serdeczne podziękowania kierujemy do delegacji z Redzyńskiego i Dębe Małego ,które z wieńcami reprezentowały naszą parafię na diecezjalnych dożynkach w Ostrówku . Trzeba dodać ,że reprezentowały pięknie i otrzymały wyróżnienia za wieńce.

-Za tydzień ofiary z tacy przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

-Świątynię do liturgii przygotowali :Halina Rechnio, Karolina Obłoza , Mirosława Maria Jolanta Karol  Muraccy,  Michał Całka , Karolina Rechnio Paulina Rechnio, Edyta Anusz- Gaszewska. Dziękujemy za sprzątanie, ułożenie kwiatów i troskę o cmentarze. W tym prosimy rodziny z ul. Grundowej od największych numerów do 20 włącznie. Ks. Proboszcz prosi osoby dysponujące ciągnikami z osprzętem do załadowania o zgłoszenie się  po mszy świętej do zakrystii.