Ogłoszenia Niedziela 17 marca  V Niedziela Wielkiego Postu

-Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne ,które będą trwać do wtorku. Jutro i we wtorek msze święte z naukami rekolekcyjnymi o 9.00;12.00;17.00; 19.00 dla dorosłych; o 8.00 dla dzieci klas 1-3 ;o 10.30 klas 4-8. Dzieci zostaną przywiezione ze Szkół w Dębem Małym i Iwowe. Ze Szkoły w Latowiczu przyprowadzone przez nauczycieli na rekolekcje. Dziękujemy dyrekcjom i nauczycielom za pomoc .Młodzież szkół średnich uczestniczy zwykle w rekolekcjach szkolnych ,jeśli takie nie będą zorganizowane  zachęcamy do uczestnictwa   o 17.00 lub 19.00  w naszej Parafii  . Spowiedź jutro i we wtorek 15 minut przed każdą mszą. Jutro pięciu spowiedników  we wtorek trzech -zaczną spowiadać od 8.45. Prosimy rodziców dzieci  i młodzieży, by zadbali o przygotowanie ich do spowiedzi- najlepiej ,żeby sami dali dobry przykład. We poniedziałek od 13.00 pragniemy odwiedzić chorych i umożliwić przyjęcie  sakramentów . Chorych zgłaszamy w zakrystii ,bądź telefonicznie.

– W piątek nie ma drogi krzyżowej o 16.30 dla dzieci  . Jest jedna o 20.00 zapraszamy na  parafialną droga krzyżową ulicami Latowicza.  Rozpoczniemy przed wejściem do kościoła .Następnie droga krzyżowa będzie miała następujący przebieg ; ul. Świętego Ducha w stronę starego cmentarza  ;ul. Senatorską , ul. Rynek przy Gminie  w ul. Świętego Ducha i zakończenie przy krzyżu misyjnym . Prosimy , by na trasie drogi krzyżowej nie parkować samochodów. Zapraszamy  do uczestnictwa służbę liturgiczną , kandydatów do bierzmowania ,całe rodziny. O czytanie rozważań prosimy powstałe ostatnio trzy koła różańcowe żeńskie i drużynę męską -zgłaszają się do ks. Proboszcza.

– Zapowiedzi -do sakramentu małżeństwa przygotowują się ; Rafał Gromulski kawaler parafii św. Teresy od /dzieciątka Jezus w Mrozach i Natalia Krzewska panna parafii tutejszej ; Łukasz Klukowski kawaler parafii wniebowzięcia NMPanny w Kałuszynie i Angelika Rechnio panna parafii tutejszej

– Wczoraj odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęliśmy nowennę -modlitwę przez dziewięć dni  za naszą Ojczyznę. O 21.20 łączmy się w naszych domach z Jasną Górą polecając intencje. Schemat modlitwy jest następujący ; Znak krzyża; intencja na każdy dzień inna /intencje możemy znaleźć na plakacie – tablica ogłoszeń/   Ojcze nasz ; Zdrowaś Maryjo ;na koniec modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.

– Za tydzień niedziela palmowa .Na każdej mszy obrzęd błogosławieństwa palm. Główna msza święta ,którą poprzedzi procesja z palmami  o 10.00. Zgromadzimy się na zewnątrz kościoła przed schodami.

-W sobotę o godzinie 10.00 zapraszamy ministrantów , bielanki , scholę z rodzicami do przygotowania palm. Prosimy wziąć bukszpan , inne akcesoria do ich przygotowania . Za tydzień przed mszami świętymi będziemy mogli zaopatrzyć się w palmy u służby liturgicznej a dochód jest przeznaczony na jej potrzeby.

-Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego  od KŻR; MBCzęst. w Wężyczynie; św. Łucji z Lalin ;św. Jadwigi z Iwowego ;MBRóżańcowej z Dąbrówki św. Marii Magdaleny z Oleksianki ; św. Brygidy z Iwowe Parcele ;św. Joanny Beretty Molla; św. Barbary z Iwowego ;św. Bernadetty z Redzyńskiego; św. Jadwigi z Chyżyn; św. Barbary z Redzyńskiego ; św. Antoniego z Wężyczyna; św. Bernadetty z Iwowego; św. Kazimierza w Lalinach św. Walentego w Latowiczu i rodzin z ul. Kościuszki; rodzin z Kamionki; dziękujemy wszystkim którzy te ofiary przekazali.

-Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy- Męski znaczy odpowiedzialny- ocechach i zadaniach prawdziwego mężczyzny mówi Jacek Pulikowski; W drużynie Pana Boga – jako gangster nie rozstawa ł się z bronią . Historia nawrócenia Pawła Cwynara zaczęła  się w celi więziennej. – W tym tygodniu do troski o świątynię prosimy pierwszą grupę ze Strachomina