Ogłoszenia Parafialne 15.05.2022

Ogłoszenia 15 maja V Niedziela Wielkanocna

– Jutro w poniedziałek Uroczystość św. Andrzeja Boboli ,Patrona Polski.

– Również jutro w poniedziałek o 19.00 w Strachominie msza święta w intencji o błogosławieństwo w urodzajach.

– W piątek ważny dzień w życiu dzieci klas trzecich naszej Parafii -pierwsza spowiedź. O 18.00 przychodzą dzieci  III A z Latowicza i dzieci III klasy z Iwowego. O 18.30 przed kościołem zbiorą się dzieci klasy III B z Latowicza i III z Dębego Małego. Rodziców  , rodziny zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas mszy świętych w inne dni tygodnia – szczególnie zachęcamy do spowiedzi we  wtorek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00- 21.00 -będziemy do dyspozycji w konfesjonałach. Rodzice po spowiedzi mogą pozostać jakiś czas przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie i polecić Jemu swoje dzieci.

– w sobotę o 11.00 dzieci klas trzecich dostąpią łaski pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii -przyjmując Komunię Świętą. Polecajmy te dzieci i ich rodziny prosząc o wiarę i miłość ku Chrystusowi w tych sakramentach.

– W piątek o 18.00 próba scholi.

– Zapowiedzi; Sebastian Zagórski kawaler i Karolina Zalewska panna Parafii tutejszej.

– W minioną niedzielę zakończyły się trzy dniowe  rekolekcje młodzieży naszej Parafii  przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rekolekcje były najważniejszym etapem przygotowania – zapowiedziane we wrześniu ubiegłego roku. O ile w piątek uczestniczyli wszyscy to w sobotę i niedzielę już nie wszyscy. Ks. Proboszcz prosi , by rodzice w indeksach swych dzieci  potwierdzili obecność kandydatów na rekolekcjach –  jeśli  ktoś był jednego dnia – jeden podpis ; jeśli dwa dni…itd. Nieobecność na rekolekcjach jest wielkim zaniedbaniem ze strony młodzieży i jej rodziców- takie osoby są stratne . Na tym ważnym etapie życia -pozbawiły się łask , które poprzez posługę ks. Michała i „ekipy która z nim prowadziła ” te rekolekcje chciał  nimi obdarzyć. Za tydzień po mszy o 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania .

– Zainteresowanych wyborem szkoły średniej odsyłamy do propozycji Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim – informacje o naborze na tablicy ogłoszeń.

-świątynie do liturgii przygotowali : Bogusława Skwara , Anna Kłos, Katarzyna Światek ,Maria Kornecka , Łukasz Flis , Paulina Zajdowska , Anna Strzelec , Elżbieta Strzelec . Dziękujemy za sprzątanie. W tym tygodniu świątynię przygotowuj ą rodzice klas trzecich.

– W minionym tygodniu pożegnaliśmy ;śp .Jolantę Gajowniczek , Krystynę Reda, Mieczysława Chwesiuka