Ogłoszenia Parafialne 05.04.2020

Kochani !

Dziś 5 kwietnia transmisje wszystkich mszy na żywo z naszej świątyni i o 20.30 modlitwa różańcowa. Przepraszamy ale mamy trudności techniczne z przekazem obrazu a więc będzie tylko dźwięk. Twórzmy wspólnotę modlitwy ks. Proboszcz

Ogłoszenia 5 kwietnia Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 Dziś Niedzielą palmową męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wielki Post kończy się w środę.                                                                                                        -W czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o g.19.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które znajduje się w centrum roku liturgicznego. W Triduum uobecniamy dla nas dziś to co Pan Jezus uczynił przechodząc przez Śmierć do Życia. W Wielki Piątek –dzień śmierci Chrystusa Liturgia Męki Pańskiej o g.19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę w nocy o 20.00 Wigilia Paschalna –msza z niedzieli Zmartwychwstania z odnowieniem przymierza chrztu .  W Niedzielę Zmartwychwstania następna Msza nie o 6.00 ale o 8.00 za Parafian, później o 10.00;12.00;17.00.                                                                                            -.W poniedziałek wielkanocny msze tak jak w niedzielę.                                                     -W wielki piątek o 15.00 rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego . Zarówno w wielki piątek jak i wielką sobotę zachęcamy  do osobistej adoracji- do bycia Panem Jezusem gdy nas zbawia .W te dni kościół otwarty -wprawdzie nie możemy uczestniczyć w większej wspólnocie  niż 5 osób ale indywidualnie możemy się  modlić nawiedzając świątynię .                                                                    

-Osoby pragnące uczestniczyć w liturgii  Triduum  Paschalnego proszone są  o zgłaszanie uczestnictwa do nas wcześniej. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii   wielkiego tygodnia i Triduum  w pierwszym rzędzie tych którzy zamówili intencje -pozostali z zachowaniem zasad do pięciu osób. Ponadto proponujemy codziennie transmisje z naszej świątyni na żywo wybranych mszy , nabożeństw. W ogłoszeniach lub zakładce informacje umieszczane na bieżąco. internetowej stronie parafialnej codziennie transmisje . I tak dziś transmisja wszystkich mszy , Do środy codziennie o 20.30 modlitwa różańcowa , liturgia triduum paschalnego .                            

-Jutro o 17.00 transmisja próby scholi – zapraszamy też inne dzieci chcące pośpiewać i o 18.00 nauka gry na gitarze. Ks. Proboszcz prosi scholanki i uczących się na gitarze o potwierdzenie uczestnictwa smsem na nr komórkowy umieszczony na stronie parafii.

-Zapowiedzi :Daniel Mikulski kawaler Parafii Świętej Trójcy w Borowiu i Dominika Reda panna parafii tutejszej ; Marek Zajma kawaler Parafii tutejszej i Beata Wiącek panna Parafii Świętej Trójcy w Kołbieli

– Zachowując zasady o uczestnictwie do 5 osób w liturgii – inne osoby które są w stanie łaski uświęcającej a chciałyby przyjąć komunię- mogą o nią nas prosić dziś miedzy mszami .Można obejrzeć transmisję i przyjechać . Możliwość spowiedzi codziennie na mszach świętych . Dodatkowo spowiedź w wielki wtorek od 8.00 -10.00  i od 17..00 do 19.00 . Jesteśmy też do waszej dyspozycji -można dzwonić -numery telefonów do nas na stronie internetowej Parafii. W każdej chwili można dzwonić wzywając do chorych . Niech obawa zarażenia nie sprawi że zaniedbamy troskę o zbawienie wieczne naszych bliskich.

-Prośba abyśmy w tym czasie gdy nieustannie jesteśmy przestrzegani przed kontaktami ,zachęcani do  izolacji -mimo tego zainteresowali się  sąsiadami jeśli są samotni , w podeszłym wieku .

-W związku z tym ,że w tym roku nie ma błogosławieństwa pokarmów w formie dotąd praktykowanej w wielką sobotę proponujemy abyśmy przygotowali pokarmy w domach i o 12.00 zgromadzili się przy stołach . Kto ma internet może w tym czasie włączyć transmisję na żywo z naszej świątyni. Ks. Proboszcz wypowie modlitwę błogosławieństwa nad wszystkimi pokarmami w naszej parafii. Zaraz potem do 13.00 będziemy mieli możliwość adorowania Chrystusa w grobie poprzez transmisję.

– Ofiary na kwiaty złożyły: rodziny z Kamionki, z ulic Rozstanki ,Mostowej , Siedleckiej i Kulaśnicy  w Latowiczu ,koła  różańcowe :św. Jadwigi z Lalin , M. B. Częstochowskiej z Wężyczyna , św. Antoniego z Wężyczyna, św. Brygidy z Iwowego i Oleksianki -Parcele , św. Joanny Beretty Molla z Latowicza

– Świątynię do liturgii przygotowały Siostry z nowopowstałego koła różańcowego z Latowicza – serdecznie dziękujemy.

– Na koniec serdeczne podziękowania w imieniu całej wspólnoty parafialnej dla naszego parafianina Pana Karola Bogusza z Dębe Małego.To dzięki jego pracy możemy transmitować liturgię i nabożeństwa z naszego kościoła . Pan Karol    udostępnił  nam swój sprzęt ,zsynchronizował go . Choć uczestnictwo nasze w ten sposób nie jest  optymalne to jednak pomaga  podtrzymywać  wspólnotę z Bogiem  i między nami . Bóg zapłać.