Ogłoszenia parafialne 1.12.2019

Ogłoszenia 1 grudnia I Niedziela Adwentu

-Okresem Adwentu rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. Okres ten ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do urocz. Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa ;jednocześnie zachęca nas do oczekiwania na powtórne przyjście Zbawcy na końcu czasów. W tym czasie zapraszamy do uczestnictwa w  roratach -mszach o Matce Bożej ,które będą odprawiane w :poniedziałki , środy , soboty wcześniej bo o godz. 6.50 tak by dzieci zdążyły do szkoły. Zapraszamy dzieci , młodzież , dorosłych -gromadźmy się z lampionami ,by z Maryją oczekiwać Pana.

– We wtorek o 18.00 na plebani konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych , którzy w najbliższym czasie przyniosą dzieci do chrztu.

– W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzimy chorych z sakramentami -prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi . O 17.00 msza święta o Sercu Pana Jezusa . 17.30 próba scholi , nauka gry na gitarze . O 19.00 próba jasełek na plebanii.

– W sobotę o 8.00 msza święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi.

-W przyszłą niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Podczas mszy o 10.00 poświęcenie medalików dzieci z trzecich klas , a po mszy spotkanie z rodzicami .

– Również w przyszłą niedzielę o 16.00 kolejne warsztaty z Panią Agnieszką Zarzecką dla małżonków. Temat spotkania :”Kryzysy w związku” Spotkanie otwarte dla osób , które wcześniej nie uczestniczyły -zapraszamy.

-Dziękujemy za kwartalne , jesienne ofiary na spłatę pożyczek  za wykonanie remontu dachu kościoła .Bóg zapłać.

– Ze stolika za ławkami możemy nabyć książeczkę „Mała architektura sakralna i miejsca pamięci w Latowiczu” składając dowolną ofiarę do puszki przeznaczoną na remont dachu.

-Podczas mszy o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy Sz. P. Sołtysów i inne osoby , które chciałyby pomóc w ich rozniesieniu     we wszystkich wioskach. Prosimy o zgłaszanie się dziś albo w tygodniu po opłatki do zakrystii bądź kancelarii. Ofiary składane przeznaczone są na spłatę pożyczek za remont dachu kościoła. Osoby które do nas dotrą z opłatkami przyjmijmy z życzliwością.

-Świątynię do liturgii przygotowały rodziny z ul. Mostowej . Dziękujemy za sprzątanie kościoła  i ofiarę którą wykorzystamy na wystrój świąteczny . W tym tygodniu prosimy  rodziny z ul. Kulaśnica o sprzątanie kościoła i zabranie śmieci organicznych z cmentarzy lub ich przewiezienie na nowy cmentarz-prośba wcześniej o kontakt kogoś z tej grupy z ks. Proboszczem .