Ogłoszenia Parafialne 10.10.2021

Ogłoszenia10 października XXVIII Niedziela Zwykła

– W tym tygodniu przypadają; w środę wspomnienie Bł. Honorata Prezbitera ; piątek św. Teresy od Jezusa ;sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

– Przypominamy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych -codziennie o 16.30. Nie bądźmy obojętni na prośbę Maryi , która prosi o tę modlitwę , która jest tym milsza Bogu , gdy adorujemy Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie.

– Przypominamy też ,że we wtorki od 19.00-21.00 możemy adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji. Na stronie internetowej naszej Parafii  zakładka zapraszająca do praktykowania tej modlitwy i wprowadzenie do  modlitwy.

  • W środę o 17.00 na nabożeństwie do MB Latowickiej i mszy świętej będziemy się modlić dla nauczycieli -o mądrość i wierność w spełnieniu odpowiedzialnego powołania.

– Za tydzień  będzie  wśród  nas ks. Paweł -Misjonarz z Kazachstanu

– Zbliżają się dni naszej  większej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy o rozsądek w przyozdabianiu grobów- na pewno nie reklamujemy sztucznych ozdób. Prosimy również o pilnowanie segregacji śmieci  -oddzielanie sztucznych od naturalnych i wyrzucanie do odpowiednich kontenerów. Odwołujemy również wwózkę ziemi , czy też gruzu na cmentarz. Zostały postawione znaki zakazu ich  wwożenia.

– Prośba do kandydatów do bierzmowania-  by , podjęli za tydzień posługę liturgiczną na mszy świętej  o godzinie 17.00 . Czytania , psalm responsoryjny  , wezwania modlitwy wiernych to zadanie kandydatów. Ks. Proboszcz prosi o zgłaszanie się kandydatów dziś po mszy świętej lub telefonicznie.

-Dziękujemy za kwartalne , jesienne ofiary od rodzin na trwający remont dachu naszego kościoła- dziękujemy, że dbacie o to miejsce jak o własny dom.

– Świątynię do liturgii przygotowały: Anna Krawczyk, Monika Rogala , Hanna Listopad , Grażyna Reda , Sylwia Gajowniczek , Elżbieta Rogala, Aleksandra Bajsztok, Anna Bajsztok , Magdalena Szewczyk , Anna Śledź , Magdalena Mrozek , Jadwiga Świątek . Dziękujemy za sprzątanie i ułożenie kwiatów. W nadchodzącym tygodniu prosimy sprzątanie rodziny ze Stawku.

-W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp :Leona Wiącka i Bernardę Bareję